top button

Короткострокові візи

Якщо Ви маєте намір перебувати у Норвегії протягом короткого періоду часу, Вам необхідно отримати візу, якщо Ви є громадянином країни, що потребує візу до Норвегії. Громадянам України необхідно отримувати візу до Норвегії. Власникам дипломатичних паспортів віза не потрібна.

Віза дає іноземцю можливість перебувати у Норвегії та/чи інших Шенгенських країнах* протягом обмеженого періоду часу (до 90 днів). Якщо Ви маєте намір перебувати у Норвегії протягом довшого періоду часу (більше ніж три місяці), Вам необхідно подавати заяву на відкриття дозволу на проживання.

Наявність візи не передбачає автоматичного права в’їзду на територію країн Шенгенської Угоди. Власнику візи необхідно надати докази того, що він/вона відповідає усім вимогам для перетину кордону, а саме: має дійсний проїзний документ, має дійсну візу, має підтвердження мети своєї подорожі та наявності засобів для її здійснення. 

Будь ласка, натисніть тут, щоб знайти і обчислити кількість днів, які ви хочете, щоб залишитися в країнах Шенгенської угоди.

З 3 серпня 2018 року заявки на оформлення візи чи дозволу на проживання будуть оброблені посольством Норвегії в Туреччині, Анкара. Проте заявки будуть отримані через VFS Global в Україні після цієї дати.

Застосувати і збирати як раніше!

Ви все одно зможете подати заяву та зібрати лист про рішення з того ж центру візової заявки, як і раніше. Оскільки процедури подання заяви залишаються незмінними, будь ласка, прийміть до уваги наступні зміни при поданні заявки на відвідування Норвегії з 03 серпня 2018 року:

  • Тривалий час обробки:

    Час обробки шенгенської візи до Норвегії становить 15 днів з дати отримання заявки в посольстві. Будь ласка, зверніть увагу, що для транспортування ваших документів між візовим центром та Анкарою - Турецькою Республікою слід дозволити додаткові 3-5 днів. Настійно рекомендується застосовувати заздалегідь, принаймні за 4 тижні до запланованої поїздки.

  • Введення кур'єрської плати

    Як і раніше, буде стягнуто плату за візову заявку та комісію за послуги VFS Global. Крім того, буде стягуватися кур'єрська плата, яка покриває перевезення Ваших документів між центром подання віз та Анкарою - Турецькою Республікою.

    Щоб дізнатись більше, перегляньте нашу сторінку "Візові збори з першого погляду".

Термін обробки заявок:

Заявки на візи не можуть бути подані раніше, ніж за шість місяців до передбачуваної дати поїздки.

Для того, щоб отримати інформацію про акредитовані туристичні компанії, які можуть подавати візові заяви від Вашого імені, будь ласка, натисніть тут

Для того, щоб отримати перелік страхових компаній, акредитованих Посольством Норвегії, будь ласка, натистніть тут

Важливо: Починаючи з 23 червня 2015 року кожного разу, коли Ви подаєте документи на отримання норвезької візи, Ви повинні бути особисто присутні у Візовому Центрі для здачі біометричних даних.

Усі документи, що подаються до Візового Центру, передаватимуться до Посольcтва Норвегії в Анкарі для розгляду та прийняття рішення. Працівники Візового центру жодним чином не впливають на рішення Посольства.

* Шенгенські країни: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словакія, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.