top button

Сезонний робітник

Огляд

Сезонна робота – це некваліфікована робота, яка може виконуватися лише протягом певної пори року у зв'язку з кліматичними умовами, перебоями з наявністю сировини або через інші обставини. До типових сезонних галузей належать лісове господарство, сільське господарство, рибопереробна промисловість, розсадники рослин, ресторанна і туристична індустрії. Тимчасові роботи, такі як столярні, малярні та інші види ремонтно-реставраційних робіт не вважаються сезонною роботою.

Якщо Ви маєте заміщувати працівника у зв'язку з його/її відпусткою, це повинно бути чітко зазначено у Вашій заяві. Не існує жодних вимог щодо того, у який період року має бути така відпустка.

Немає жодних формальних кваліфікаційних вимог для отримання дозволу на сезонну роботу, але клієнт має бути віком від 18 років і мати конкретну пропозицію про роботу. Пропозиція про роботу повинна містити опис роботи і кількість робочих годин на тиждень, розмір Вашої погодинної заробітної плати і тривалість цієї пропозиції.

Якщо Ви мали дозвіл на роботу в якості сезонного робітника протягом шести місяців, Ви можете отримати новий аналогічний дозвіл лише по завершенню шестимісячного терміну перебування поза межами Норвегії.

Якщо Ви отримали кілька дозволів як сезонний робітник, з тривалістю менше шести місяців, загальний термін перебування в Норвегії не може перевищувати шести місяців протягом дванадцятимісячного періоду.

Вимоги до посади

Зазвичай, це має бути постійна повна зайнятість, але вона може бути розділена між кількома пропозиціями про роботу від одного й того ж або різних роботодавців.

Оплата і умови праці не повинні бути гіршими, ніж ті, що передбачені чинним колективним договором або тарифною сіткою у цій галузі. У разі відсутності колективного договору або тарифної сітки, платня і умови праці повинні відповідати стандартному рівню для цієї роботи у цьому місці. Клієнту повинна бути гарантована мінімальна погодинна заробітна плата.

Необхідно отримати згоду від Адміністрації з питань праці і соціального забезпечення Норвегії (NAV) на видачу дозволу (ця умова не поширюється на сезонних робітників у сільському і лісовому господарствах). Ви отримуєте цю оцінку від регіонального офісу NAV. Зокрема, NAV здійснює оцінку, чи можна на цю посаду найняти місцевих робітників або робітників з ЄЕЗ. Для клієнтів на дозвіл на сезонні роботи в сільському та лісовому господарствах згода від NAV більше не потрібна.

Візові збори

ВІЗОВИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА СЕРВІСНИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА КУРЄРСЬКА ДОСТАВКА ДО АНКАРИ (обов’язкова)    ПОСЛУГА ФОТОКОПІЮВАННЯ ПОСЛУГА ФОТОГРАФУВАННЯ ПОСЛУГА КУР’ЄРСЬКОЇ ДОСТАВКИ
*10500 норвезьких крон. Перша заява на возз’єднання родини/імміграцію (див. розділи 40-46 «Закону про імміграцію» 25.2 €**/ 655 грн. 24,04 €**/ 685 грн. 4 грн. (за 1 копію)   180 (адресна доставка)грн./160 грн. (доставка в офіс кур’єрської служби)
*6300 норвезьких крон. Заява на дозвіл на проживання у Норвегії з метою роботи  
*8400 норвезьких крон. Заява на дозвіл на проживання у Норвегії з метою навчання чи по програмі «Au Pair» або їх поновлення  
0 норвезьких крон (Діти у віці до 18 років і громадяни ЄС/ЄЕЗ)  
* 35 Євро 7-денна в’їзна віза (Віза для громадян України, Російської Федерації, та Молдови) та 80 Євро* (Для громадян Білорусії та інших національностей) 60 грн.
* оплата здійснюється за допомогою кредитної/ дебетової картки (Mastercard або Visa), згідно з місячним курсом обміну іноземних валют, визначеним Міністерством Закордонних Справ Норвегії **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ Послуга на вибір клієнта
(з врахуванням 20% ПДВ)
Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ) Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ)

Усі збори не підлягають поверненню не залежно від прийнятого рішення

Важливо: для того, щоб дізнатися про перелік осіб, які звільняються від оплати візового збору, будь ласка, натисніть тут

Необхідні документи

 • Титульний лист («Cover letter»), який Ви отримуєте на Вашу електронну пошту як підтвердження реєстрації Вашої заявки на (Візовому Порталі)
 • Будь ласка, позначте галочками документи в Контрольному списку, який Ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами у Візовий Центр.
 • При подачі заяви Ви повинні показати оригінали вищезгаданих документів.

Важливо: Якщо Ви вперше подаєте документи на отримання норвезької візи, Ви повинні бути присутні особисто на момент подачі візової заяви у Візовому Центрі. Якщо ж це не перша Ваша поїздка до Норвегії, візова заява може бути подана довіреною Вами особою по дорученню, але не може бути надіслана поштою. Для отримання дозволу на роботу в Норвегії, заяви повинні бути подані особисто клієнтами. В разі якщо, за останні 2 роки клієнт не змінював роботодавця в Норвегії та подавав документи особисто в Посольство Норвегії, він має право подати документи до Візового Центру через довірену особу по дорученню. Будь ласка, зверніть увагу, всі документи мають бути підписані особисто клієнтом.

Інформація для громадян Білорусії та Молдови: Будь ласка, зауважте, якщо Ви вирішили подавати документи до Візового Центру Посольства Норвегії в Києві, Вам знадобиться організувати Ваше перебування в Україні. Посольство Норвегії поставить відмітку у паспорті і на наступний робочий день поверне паспорт до Візового Центру.

Альтернатива: Починаючи з 11 лютого 2013 року, громадяни Білорусії та Молдови мають можливість отримати свої паспорти в той самий день, якщо подача документів була здійснена у Візовому Центрі Посольства Норвегії в місті Києві в понеділок з 8.30 до 11.00. Посольство Королівства Норвегії поставить печатку в паспорті і клієнти зможуть отримати його назад до 15.00 того ж дня в Візовому Центрі.

Але клієнти, які подають документи в регіональних Візових Центрах, повинні чекати 2 робочих дні на повернення паспорта з Посольства Норвегії. Коли буде прийняте рішення по справі, клієнт буде проінформований працівниками Посольства, після чого, потрібно буде донести паспорт особисто в Посольство Норвегії в Києві. 

Вимоги до фотографії

Фотографія, що подається разом із анкетою повинна відповідати наступним вимогам:


 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 3 місяці тому)
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на звичайному папері для фотографій
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Будь ласка, зауважте, що фотографії повинні відповідати вищевказаним вимогам.

ВАЖЛИВО: У випадку, якщо клієнт змінив стрижку або зачіску, пофарбував волосся або зробив будь-які інші зміни у зовнішності, які ускладнюють ідентифікацію клієнта, йому/їй рекомендується надати нову актуальну фотографію.

Період розгляду

КОРОТКОСТРОКОВІ ВІЗИ

При подачі заяви через Візовий Сервіс Центр вашій заяві надається пріоритет, а її розгляд займе не більше 5-7 робочих днів.

В деяких випадках період розгляду може займати до 10 робочих днів.

Заявники, які потребують термінової візи (подача за 3 дні до подорожі), доплачують 35 Євро за швидку обробку заяви, окрім випадків, коли заявник належить до однієї з категорій, які звільнені від сплати збору згідно Угоди між Норвегією і Україною про спрощення візового режиму. Додаткова оплата стягується безпосередньо у Візовому Сервіс Центрі.

Будь ласка, зверніть увагу, що у пікові сезони Посольство Норвегії може бути не в змозі розглядати термінові заяви.

ДОВГОСТРОКОВІ ВІЗИ

В залежності від обраної категорії, розгляд може тривати від 1 до 9 місяців.

Візова анкета

Візовий формуляр – Клієнт може зареєструвати свою заяву в режимі онлайн на Порталі для подачі заяв .

Будь ласка, зауважте, для подачі документів Вам необхідно мати роздруковані квитанції з підписами.

Гарантійна форма для візитів повинна бути заповнена запрошуючою стороною з печаткою норвезького відділу поліції.(У випадку ,якщо клієнт не має достатніх коштів).

Гарантійна форма для візитів  

Лист-запрошення від запрошуючої сторони з Норвегії повинен бути заповнений,в оригіналі та підписаний запрошуючою стороною в Норвегії.

Invitasjon fra referansen

Інструкції щодо завантаження: 
Дані формуляри є у форматі PDF.
Вам знадобиться програма Adobe Acrobat Reader для перегляду і завантаження цих форм.

Будь ласка, натисніть тут  щоб завантажити Adobe Acrobat Reader.

Щоб завантажити формуляр:

 1. Натисніть на посилання на формуляр
 2. Коли форма відкриється, збережіть її на Вашому комп'ютері

АБО

 1. Натиснітьправою кнопкою миші на необхідне посилання
 2. Оберіть пункт Зберегти об'єкт як у списку, що з’явиться
 3. Збережіть форму на Вашому комп'ютері.