top button

Ісландія

Огляд

Оскільки Республіка Ісландія не має свого власного посольства в Україні, посольство Норвегії в Анкарі (Туреччина) надає допомогу з візових питань.

Видачі віз для українських громадян до Ісландії проводиться відповідно до норвезького візового режиму. Процес подачі заявки такий же, як на отримання шенгенської візи до Норвегії. Реєстрація на Порталі, де необхідно також оплатити консульський збір. Заява розглядається відповідно до вимог, встановлених Шенгенською угодою і норвезькими правилами видачі візи. Якщо ці вимоги не визнані, заяву буде направлено до ісландської імміграційної служби для подальшого розгляду.

Посольство Норвегіїї в Анкарі надає Шенгенські короткострокові візи (С) від імені ісландського Управління з питань імміграції - Utlendingastofnun (UTL). В'їзні візи (D) видаються тільки за рішенням UTL. Перелік супровідних документів можна знайти в нашому списку документів. Зверніть увагу на відмінність у вимогах документів для тих, хто подає заяву на візу, щоб їхати до Ісландії, коли справа стосується засобів існування та запрошення.

Засоби існування

Оскільки немає ісландської "Гарантійної Форми для відвідування", іноземець повинен довести, що його / її засобів до існування є достатньо для пропонованого терміну перебування в Шенгенській зоні. Мінімальна сума ISK 20000, або ISK 4000 (близько 65 доларів) на день протягом певного періоду. Ця сума зводиться до ISK 2000 в день, якщо у іноземця є гарантовано забезпечене житло, наприклад, в приватному будинку. Зверніть увагу, що запрошуючий може тільки гарантувати підтримку його / її дружини / чоловіка або неповнолітніх дітей або батьків.

Лист-запрошення - Мета візиту

В Посольство Норвегії потрібно надати оригінал запрошення з метою візиту із засвідченим підписом у Ісландському органі влади.

У випадку відвідування сім'ї, повинно бути вказано тип відносин між запрошуючим та клієнтом. Крім того, необхідно надати документацію для доказу родинних зв'язків. Якщо мета полягає в тому, щоб відвідати наречену/нареченого, Посольство просить запрошення, в якому вказано, як довго запрошуючий і його відвідувач знають один одного та коли вони зустрілися. Щоб довести це, копії відповідних сторінок ісландського паспорта повинні бути додані.

Робота та дозвіл на проживання

Заявки на роботу та дозволу на проживання не обробляються Посольством Норвегії. У випадках, коли ісландська імміграційна влада вже надали дозвіл, посольство Норвегії видасть D-візу. Більш детальну інформацію про ісландські міграційні правила стосовно дозволу на роботу та проживання можна знайти на веб-сторінці UTL.

Будь ласка, зверніть увагу, що всі документи від запрошуючої сторони повинні бути надіслані клієнту, а не в Посольство чи Візовий Центр.

Візові збори

ВІЗОВИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА СЕРВІСНИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА КУРЄРСЬКА ДОСТАВКА ДО АНКАРИ (обов’язкова) ПОСЛУГИ ФОТОКОПІЮВАННЯ ПОСЛУГА ФОТОГРАФУВАННЯ ПОСЛУГА КУР’ЄРСЬКОЇ ДОСТАВКИ
35 Євро* (Віза для громадян України, Російської Федерації, та Молдови) 25.2 €**/ 655 грн.     180 (адресна доставка)грн./160 грн. (доставка в офіс кур’єрської служби)
80 Євро* (Для громадян Білорусії та інших національностей) 24,04 €**/ 685 грн. 4 (за 1 копію)грн. 60 грн.
0 Євро (Віза для дітей, громадян України віком до 6 років)      
* оплата здійснюється за допомогою кредитної/ дебетової картки (Mastercard або Visa), згідно з місячним курсом обміну іноземних валют, визначеним Міністерством Закордонних Справ Норвегії **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ) Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ) Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ)

Візові збори визначені Угодою «Про спрощений візовий режим між країнами Європейського Союзу та Україною, Російською Федерацією та Молдовою». Для громадян інших національностей візові збори визначені Візовим Кодексом Європейського Союзу.

Усі збори не підлягають поверненню не залежно від прийнятого рішення.

Важливо: для того, щоб дізнатися про перелік осіб, які звільняються від оплати візового збору, будь ласка, натисніть тут

Зверніть, будь ласка, увагу, що термінового розгляду для отримання візи в Ісландію не існує.

Необхідні документи

Клієнтам рекомендовано подавати оригінали усіх необхідних документів. Окрім необхідних документів, Вас також можуть попросити надати інші додаткові документи. У разі, якщо клієнт не має можливості подати оригінал документу, необхідно надати його копію та показати оригінал під час подачі документів у Візовому Центрі.

Будь ласка, позначте галочками документи в  Контрольному списку,який Ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами у Візовий Центр.

Важливо: Якшо Ви подаєте документи на короткострокову візу типу С, Ваша присутність при подачі документів обов’язкова, навіть, якщо попередньо Ви здавали біометричні дані. Також, звертаємо Вашу увагу, що присутність дітей до 12 років є обов’язковою для здачі біометричних даних (тільки цифрове фото).    

Вимоги до фотографії

Фотографія, що подається разом із анкетою повинна відповідати наступним вимогам:


 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 3 місяці тому)
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на звичайному папері для фотографій
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Будь ласка, зауважте, що фотографії повинні відповідати вищевказаним вимогам.

ВАЖЛИВО: У випадку, якщо клієнт змінив стрижку або зачіску, пофарбував волосся або зробив будь-які інші зміни у зовнішності, які ускладнюють ідентифікацію клієнта, йому/їй рекомендується надати нову актуальну фотографію.

Період розгляду

Час обробки шенгенської візи до Норвегії становить 15 днів з дати отримання заявки в посольстві. Будь ласка, зверніть увагу, що для транспортування ваших документів між візовим центром та Анкарою - Турецькою Республікою - слід додати додаткові 3-5 днів. Настійно рекомендується подавати документи заздалегідь, принаймні за 4 тижні до запланованої поїздки.

Посольство не надає послугу прискореного розгляду

Візова анкета

Візовий формуляр – Клієнт може зареєструвати свою заяву в режимі онлайн на Порталі для подачі заяв .

Будь ласка, зауважте, для подачі документів Вам необхідно мати роздруковані квитанції з підписами.

Гарантійна форма для візитів повинна бути заповнена запрошуючою стороною з печаткою норвезького відділу поліції.(У випадку, якщо клієнт не має достатніх коштів).

Гарантійна форма для візитів  

Лист-запрошення від запрошуючої сторони з Норвегії повинен бути заповнений в оригіналі та підписаний запрошуючою стороною в Норвегії.

Invitasjon fra referansen

Інструкції щодо завантаження: 
Дані формуляри є у форматі PDF.
Вам знадобиться програма Adobe Acrobat Reader для перегляду і завантаження цих форм.

Будь ласка, натисніть тут  щоб завантажити Adobe Acrobat Reader.

Щоб завантажити формуляр:

 1. Натисніть на посилання на формуляр
 2. Коли форма відкриється, збережіть її на Вашому комп'ютері

АБО

 1. Натиснітьправою кнопкою миші на необхідне посилання
 2. Оберіть пункт Зберегти об'єкт як у списку, що з’явиться
 3. Збережіть форму на Вашому комп'ютері.