Як подати документи

Крок 1

Для отримання Шенгенської візи чи довгострокової візи з правом перебування в Норвегії більше 90 днів, чи на постійне місце проживання в Норвегії, Ви можете звернутися до норвезького Візового Центру. Попередній запис не потрібний.

Крок 2

Заявники, які бажають отримати короткострокову візу, чи дозвіл на проживання, чи в’їзну візу, повинні зареєструвати свої заяви в режимі онлайн на Порталі для подачі заяв, до того як подавати свої заяви у Візовому Центрі Посольства Норвегії.

Заявники, які проживають на території Україні, але являються громадянами іншої країни, повинні мати дозвіл на роботу чи на проживання в Україні щонайменше 6 місяців, до запланованої дати подачі документів. 

Ті заявники, що реєструють свої заяви в режимі онлайн на Порталі для подачі заяв у Візовому Центрі,можуть оплатити візовий збір за допомогою кредитної/ дебетової картки (Mastercard або Visa).Також, запрошуюча сторона в Норвегії може зареєструвати заявника від його імені частково чи повністю,в режимі онлайн на Порталі (наприклад, зареєструвати або оплатити візовий збір)

Заявники, які попередньо не зареєстрували свої заяви в режимі онлайн, зможуть зробити це безпосередньо у Візовому центрі за окремим комп’ютером. Будь ласка, переконайтесь в тому, що Ви маєте всю необхідну інформацію, для того щоб мати змогу зареєструвати себе особисто. Заяви на отримання дозволу на проживання завжди пересилаються Посольством в Анкарі на розгляд в Імміграційне управління Норвегії (UDI). Заявник зобов’язаний залишатись на території України до прийняття рішення.

Крок 3

Подайте паспорт та документи до Візового Центру. Список необхідних документів та всю інформацію стосовно категорії візи, яка Вам необхідна, можна знайти на нашому сайті, скориставшись сторінкою «Виберіть мету вашої поїздки».

Крок 4

Працівник надасть Вам чек, який Вам необхідно буде оплатити у касі в гривнях. Оплата буде включати суму всіх платежів у Візовому Центрі. Після подачі документів працівник Візового Центру проконсультує Вас стосовно процедури біометрії.

Крок 5

Перехід до біометрії

Перейдіть до кабіни біометрії для подачі Вашу цифрової фотографії і відбитків пальців, за винятком офіційних виключень. Громадяни України та інші громадяни, які легально проживають в Україні, повинні будуть особисто з'явитися з метою проходження процедури здачі біометричних даних (відбитки пальців і цифрова фотографія), яка є простою і стриманою процедурою. Це стосується тільки заявок для отримання короткострокових шенгенських віз (макс. 90 днів протягом 180 днів).

Будь ласка, зверніть увагу, що, хоча діти у віці до 12 років звільняються від біометрії, вони повинні перебувати в Візовому Центрі, щоб здати свою цифрову фотографію наживо. Крім того, фото паспортного розміру для всіх заявники повинні бути прикріплені до пакету документів , для отримання більш детальної інформації, будь ласка, зверніться до підрозділу 'Вимоги до фото' в описі будь-якої візової категорії.

Крок 6

Отримайте свій конверт з обробленими документами:

Відслідковуйте статус Вашого візової заяви, як в кроці 4 порадив Вам працівник в момент подачі документів, і, відповідно, прийдіть, щоб забрати свій паспорт. Якщо ви вибрали доставку кур'єрською службою, отримайте паспорт в комфорті обраною Вами адреси.