top button

Члени сім'ї громадян країн-членів ЄС

Огляд

Дана категорія застосовується до членів сімей громадян ЄС/ЄЕЗ і Швейцарії

Члени сім'ї:

 • Подружжя/зареєстрований партнер/подружжя спільного права
 • Прямі нащадки (діти), яким не виповнився 21 рік або які є утриманцями, а також прямі нащадки (діти), яким не виповнився 21 рік або які є утриманцями подружжя або партнера.
 • Прямі родичі-утриманці в висхідній лінії (наприклад, батьки), а також прямі родичі-утриманці чоловіка або партнера в висхідній лінії.

Клієнт повинен буде надати докази того, що він/вона підпадає під цю категорію. Консульський збір на Шенгенську візу для цієї категорії не оплачується, але сервісний збір оплачується, якщо заява подається до Візового Центру.

Важливе зауваження:

Ця процедура не поширюється на членів сімей норвезьких громадян, які їдуть в Норвегію або проживають в Норвегії, якщо тільки вони недавно не працювали або жили в іншій країні ЄС/ЄЕЗ або в Швейцарії.

Директива 2004/38/EC встановлює правила подачі документів і виключення з них для тих клієнтів, які є громадянами тих країн, яким потрібна віза в Норвегію, а також є членами сімей громадян ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії, які використовують (або використовували) своє право на вільне пересування. Такі клієнти мають право на полегшену і прискорену візову процедуру без оплати консульського збору.

Громадянин ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії здійснює своє право на вільне пересування, якщо він/вона переїжджає або проживає (або переїхав(-ла) або проживав(-ла) недавно) в ту країну-учасницю Шенгенської угоди, громадянином якої він/вона не є.

Застосовність.

Ви маєте право подати документи по цій категорії, якщо ви можете об'єктивно довести, що виконуються всі наступні вимоги:

 • Ви є членом сім'ї громадянина ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії (сюди входять подружжя, зареєстрований партнер, дитина у віці до 21 року або родич-утриманець); а також
 • Ви супроводжуєте громадянина ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії або плануєте приєднатися до нього; а також
 • цей громадянин ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії живе або їде в ту країну-учасницю Шенгенської угоди, громадянином якої він/вона не є.

Якщо Ви вважаєте, що маєте право подати документи по цій категорії, Ви будете повинні документально довести, що відповідаєте всім зазначеним критеріям, коли будете подавати на Шенгенську візу (тип С).

Візові збори

ВІЗОВИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА СЕРВІСНИЙ ЗБІР ЗА ОДНОГО КЛІЄНТА КУРЄРСЬКА ДОСТАВКА ДО АНКАРИ (обов’язкова) ПОСЛУГА ФОТОКОПІЮВАННЯ ПОСЛУГА ФОТОГРАФУВАННЯ ПОСЛУГА КУР’ЄРСЬКОЇ ДОСТАВКИ
0 Євро 25.2 €**/ 655 грн. 24,04 €**/ 685 грн. 4 (за 1 копію) грн. 60 грн. 180 грн. (адресна доставка)/160 грн. (доставка в офіс кур’єрської служби)
  **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ **Оплата здійснюється готівкою в національній валюті (гривнях) та включає 20% ПДВ Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ) Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ) Послуга на вибір клієнта (з врахуванням 20% ПДВ)

Візові збори визначені Угодою «Про спрощений візовий режим між країнами Європейського Союзу та Україною, Російською Федерацією та Молдовою». Для громадян інших національностей візові збори визначені Візовим Кодексом Європейського Союзу.

Усі збори не підлягають поверненню не залежно від прийнятого рішення.

Важливо: для того, щоб дізнатися про перелік осіб, які звільняються від оплати візового збору, будь ласка, натисніть тут

Термінова віза

Посольство не надає послугу прискореного розгляду

Необхідні документи

Клієнтам рекомендовано подавати оригінали усіх необхідних документів. Окрім необхідних документів, Вас також можуть попросити надати інші додаткові документи. У разі, якщо клієнт не має можливості подати оригінал документу, необхідно надати його копію та показати оригінал під час подачі документів у Візовому Центрі.

Будь ласка, позначте галочками документи в Контрольному списку, який Ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами у Візовий Центр.

Важливо: Якщо Ви подаєте документи на короткострокову візу типу С, Ваша присутність при подачі документів обов’язкова, навіть, якщо попередньо Ви здавали біометричні дані. Також, звертаємо Вашу увагу, що присутність дітей до 12 років є обов’язковою для здачі біометричних даних (тільки цифрове фото).

Вимоги до фотографії

Фотографія, що подається разом із анкетою повинна відповідати наступним вимогам:


 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 3 місяці тому)
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на звичайному папері для фотографій
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Будь ласка, зауважте, що фотографії повинні відповідати вищевказаним вимогам.

ВАЖЛИВО: У випадку, якщо клієнт змінив стрижку або зачіску, пофарбував волосся або зробив будь-які інші зміни у зовнішності, які ускладнюють ідентифікацію клієнта, йому/їй рекомендується надати нову актуальну фотографію.

Період розгляду

Час обробки шенгенської візи до Норвегії становить 15 днів з дати отримання заявки в посольстві. Будь ласка, зверніть увагу, що для транспортування ваших документів між візовим центром та Анкарою - Турецькою Республікою - слід додати додаткові 3-5 днів. Настійно рекомендується подавати документи заздалегідь, принаймні за 4 тижні до запланованої поїздки.

Посольство не надає послугу прискореного розгляду

Візова анкета

Візовий формуляр – Клієнт може зареєструвати свою заяву в режимі онлайн на Порталі для подачі заяв.

Будь ласка, зауважте, для подачі документів Вам необхідно мати роздруковані квитанції з підписами.